Оцінка транспорту


Різні види транспорту на одній картинці

Для початку необхідно визначитися, що потрапляє під категорію транспортних засобів. Отже, об’єктом оцінки транспорту може бути, все те, що здатне пересувати людини і вантажі на певні відстані, а саме: велосипеди і мотоцикли, автомобілі легкові, вантажні автомобілі, автомобілі спеціалізовані, корпуси й причепи автомобілів, автобуси і тролейбуси, локомотиви залізничні та рейковий рухомий склад, виробничий електротранспорт, судна, літальні апарати та інше.

Практично кожен власник транспортного засобу рано чи пізно зіштовхується з потребою або необхідністю проведення професійної експертної оцінки автомобіля. Ситуації, за яких може виникнути потреба такої оцінки, бувають різними.

Оцінка транспортного засобу проводиться при:

 • купівлі-продажу транспортного засобу за ринковою вартістю;
 • його здачі в оренду;
 • розрахунку заставної вартості для отримання кредиту
 • передачі в лізинг;
 • розділі майна;
 • вступі в права спадкування транспорту;
 • даруванні;
 • всіляких неприємностях: ДТП (визначення вартості відновлювального ремонту), або при визначенні збитку внаслідок дії третіх осіб, або стихійного лиха, пожежі, повені тощо;
 • якщо транспортний засіб є власністю підприємства або організації в якості основних фондів, то експертна оцінка необхідна для визначення стартової ціни при проведенні аукціону (з метою приватизації або передачі в довірче управління);
 • визначенні митної вартості машини;
 • ліквідації виробництва (бізнесу);
 • необхідності в продажу транспортних засобів;
 • розробці стратегії розвитку підприємства, для визначення рівня технічного забезпечення, виявлення можливостей заміни або модернізації, при утилізації та інше.

Для проведення оцінки транспортних засобів використовують всі три підходи:

 1. порівняльний;
 2. прибутковий;
 3. витратний.

Лише для проведення оцінки автотранспортних засобів самим оптимальним і прийнятним вважається порівняльний підхід. Для оцінки необхідно надати наступну інформацію: найменування, марку, модель, серію, заводський номер, назва заводу-виробника, технічний паспорт, інвентарний номер, дату випуску, дату придбання та дату введення в експлуатацію, основні технічні характеристики (згідно технічної документації) – потужність , маса, габарити, пробіг. Також необхідним є надання довідки про первісної вартості та про залишкової балансової вартості транспортного засобу та нарахованих зносі, інформації про обслуговування, експлуатації, відомості про ремонти (капітальний, поточний, профілактичний і тому подібне), дефекти та наявність пошкоджень на момент оцінки. Цей перелік є приблизними і може бути скорочений або розширений у кожній конкретній ситуації. Варто також звернути увагу на той факт, що ряд вихідних даних, необхідних для незалежної оцінки автомобіля (найчастіше це стосується не нового автотранспорту) неможливо встановити експертним шляхом. Це дані про умови експлуатації до дослідження; дані про кількість попередніх власників; працездатності одометра з моменту введення в експлуатацію; дані про проведення і характер ремонтів; дані про оновлення складових транспортного засобу, про проведені поліпшення і так далі. Тому розумно буде, якщо договір буде містити позиції, в яких буде підкреслена і виділена відповідальність замовника оцінки транспортного засобу, за достовірність наданої ним інформації.

Результатом незалежної експертизи, оцінки вартості вашої машини, вантажного автомобіля та дугіх видів транспортних засобів є звіт про оцінку вартості авто.

Якщо Вам необхідно в найкоротші терміни дізнатися попередню вартість Вашого легкового автомобіля (оцінити автомобіль), Вам підійде он-лайн оцінка в Інтернеті. яка дає можливість оцінити авто самому або консультація по телефону з нашими автоексперти. Терміни проведення такої експертизи незалежно від стану авто, будь то стара стара машина з пробігом, ушкодженнями або іржею або ж новий автомобіль, хоча й менше, ніж терміни складання звіту, але не завжди відображають ринкову вартість тс. Причиною цього в першу чергу є те, що експерт не встигає провести поглиблений огляд ринку автотранспортних засобів. Саме тому вітається безпосереднє звернення до оціночну компанію. Крім того існують випадки, в яких незалежна оцінка авто є необхідною для таких цілей, наприклад: кредитування, підтвердження вартості для страхової компанії, для нотаріуса, для отримання спадщини, для продажу. До того ж, перевагою повного розгорнутого звіту про оцінку яляется те, що він складається фахівцями у відповідності з встановленими державою стандартами.

Найменування послугиЦіна (грн.)
Рухоме майно
Автомобілі (легкові, вантажні)2000
Техніка спеціального призначеннявід 2000
Літальний апарат (малого розміру)4000
Мале судно (лодка)4000
Літак5000
Корабель, човен5000
Тепловоз4000
-->