Оцінка вартості майна


Каса супермаркета

Ринкові ціни постійно змінюються під впливом технічного прогресу, кон’юнктури ринку інфляції та інших факторів. Крім того, вони схильні до процесів інфляції і дефляції, тобто періодичного зростання або зниження. У зв’язку з цим в ринковій економіці постійно існує необхідність оцінки всіх видів активів у поточних цінах, що здійснюється в тих чи інших цілях в будь-який момент часу.

Машини й устаткування складають технологічну основу будь-якого підприємства. Цілі та мотиви їх оцінки досить різноманітні, наприклад, купівля-продаж, здача в оренду, лізинг, заставу, вклад (як майна) у статутний капітал тощо.

До машин і встаткування для апаратного забезпечення, що перетворюють енергію, матеріали та інформацію:

 • прискорювачі, апаратура, установки, прилади, інструменти, свердла, фрези, штампи, прес, пристосування;
 • електропечі, генератори, стенди, апарати, посудини, вітрини, шафи, центрифуги, камери;
 • котли, трубопроводи, фільтри, змішувачі, розподільники, насоси, ванни, мийки;
 • двигуни, турбіни, компресори, агрегати;
 • вантажні машини, талі, автонавантажувачі, насоси, трактори, крани, ліфти;
 • сільськогосподарські машини, культиватори, сівалки, комбайни;
 • кондиціонери, вентилятори;
 • лебідки, візки, конвеєри, елеватори;
 • верстати, арматура, преси, дробарки;
 • асфальтоукладчики, катки, машини бурові;
 • офісне обладнання: комп’ютерна техніка, оргтехніка, меблі;
 • інше.

З огляду на основні засоби за балансовою вартістю, підприємства можуть опинитися в пастці перекручених розмірів амортизаційних відрахувань і податку на майно. Особливо часто подібні ситуації виникають при обліку об’єктів, які змінюють свою вартість в результаті інфляції або об’єктів імпортного виробництва, вартість яких значно змінюється (в силу об’єктивних причин), навіть з урахуванням реального зносу у бік подорожчання.

Градація «машини та обладнання» включає в себе досить широку номенклатуру, специфіку та призначення окремих об’єктів рухомого майна. Тому для кожного конкретного випадку потрібен особливий підхід до оцінки, що визначає терміни та вартість проведення оціночних робіт.

Надаємо послуги з оцінки основного технологічного, допоміжного, офісного обладнання (комп’ютерна техніка, оргтехніка, виробничий і господарський інвентар, включаючи меблі), комплекти обладнання, як стандартного, так і спеціального обладнання власного виробництва. При цьому варто зазначити, що порушення умов комплектності знижує оціночну вартість об’єкта. При цьому слід розрізняти часткову і повну втрату працездатності у зв’язку з некомплектністю оцінюваного обладнання.

Професійна оцінка автотранспортних засобів рано чи пізно потрібно кожному власникові автомобіля. Ситуації бувають різними за ступенем складності. При розподілі майна у разі розлучення подружжя, спадкування майна, розподілу його між спадкоємцями або у разі дарування для визначення розміру податку або держмита з майна, що переходить в порядку спадкоємства або дарування. У випадках відшкодування збитків, пов’язаних з дорожньо-транспортною пригодою оцінка транспортних засобів здійснюється, як правило, страховими організаціями та організаціями, які спеціалізуються виключно тільки на оцінки автомобілів.

Незалежний оцінювач залучається у разі здійснення операцій з транспортними засобами фізичними особами або підприємствами, які мають транспортні засоби у якості основних засобів. Здійснює операції можуть бути: продаж, здача в оренду, приватизація або передачі в довірче управління, використання транспортного засобу в якості застави, вирішення майнових суперечок тощо.

Вирішити питання ціни самостійно і не допустити при цьому помилок, які підстерігають на кожному кроці, достатньо складно. Набагато простіше звернутися до професійного оцінювача який за відповідну плату визначить вартість Вашого рухомого майна і детально розпише, що і як вплинуло на формування цієї вартості. Витрати на роботу оцінювача перекриють Ваші матеріальні і моральні втрати при самостійній і цілком імовірно, помилкової оцінки майна, оскільки врахувати всі фактори, що впливають на вартість непрофесіоналові буває не під силу.

Вартість послуг з оцінки автотранспортних засобів не залежить від вартості об’єктів, а визначається трудовитратами оцінювача.

Найменування послугиЦіна (грн.)
Рухоме майно
Промислове обладнання, машинивід 3000
Об’єкти побутової та офісної технікивід 1000
Виробничі і технологічні лініївід 3000
Товарно-матеріальні цінностівід 1000
Автомобілі (легкові, вантажні)2000
Техніка спеціального призначеннявід 2000
Літальний апарат (малого розміру)4000
Мале судно (лодка)4000
Літак5000
Корабель, човен5000
Тепловоз4000
-->