Оцінка збитку квартири або іншого приміщення від пожежі зустрічається в практиці значно рідше, ніж, наприклад, оцінка від затоки або оцінка ДТП. Однак якщо у Вас виникла необхідність оцінити збиток від пожежі квартири або іншої нерухомості, ми можемо Вам в цьому допомогти. Набір документів, які можуть знадобитися оцінювача для проведення робіт, може відрізнятися в залежності від того, яке майно було піддано пожежі.
Терміни проведення оцінки збитку безпосередньо залежать від обсягу робіт і кількості даних, які Ви можете нам надати.
Наприклад, при оцінці збитку квартири від пожежі, оцінити майно, що складається з побутової техніки, меблів і т.п., буває дуже складно (а в деяких випадках і неможливо) визначити марку, модель, колір корпусу техніки; модель, матеріал оббивки меблів. У цьому випадку оцінка проводиться на підставі даних, які Ви можете надати нам. Тому, наявність чеків на купівлю майна (в чеках дуже часто вказують марку чи модель товару, що купується) може допомогти в проведенні оцінки.
Що робити, коли у вашій оселі трапилась пожежа? Перш за все, негайно зателефонуйте в аварійну службу. Необхідно оповістити потрібну службу протягом 24 годин з моменту події. Після сповіщення аварійних служб намагайтесь загасити пожежу і, якщо це можливо, винесіть майно з приміщення. Намагайтеся зберегти майно в тому вигляді, в якому воно опинилося після пожежі до прибуття представника оцінної компанії або страхового агента. Протягом трьох робочих днів направте в офіс страхової компанії заяву про страховий випадок (його можна роздрукувати і заповнити заздалегідь). Зверніться в протипожежну службу для отримання документів про пожежу. Список документів, необхідних для отримання страхової виплати, залежить від причини пожежі або вибуху газу, характеру пошкоджень і інших обставин. Уточніть список документів, необхідних у Вашому конкретному випадку.
Залив приміщень і квартир на сьогодні є найпоширенішим лихом, що заподіює шкоду майну. Вирвалася на свободу вода руйнує все на своєму шляху, не розбираючись дорога це річ або не дуже. При затоплення приміщень страждає практично все: покриття стель, покриття стін, покриття для підлоги, двері, вікна, меблі та побутова техніка.
Причини затоки можуть бути різними (від використання неякісних комплектуючих систем водо-і теплопостачання до недбалого ставлення власників приміщень і експлуатуючих організацій), але всі вони приводять до одного – заподіяння шкоди майну. Залити можуть Вашу власність, але також і Ви можете стати винуватцем затоки. Звичайно, краще затока запобігти, ніж усувати його наслідки. Але якщо все ж таки це сталося, то будь-який постраждалий в праві вимагати відшкодування збитків.
У сучасному українському суспільстві стрімко зростає правова грамотність громадян, люди перестали боятися подавати позови до судів. Але для подачі позову про відшкодування збитку від затоки необхідна оцінка квартири, щоб надати в суд документ про оцінку збитку майну. З цього моменту Вам будуть потрібні послуги компетентних у даному питанні організацій, тобто послуги оціночних фірм. Після проведення оцінки вартості усунення пошкоджень, завданих Вашому майну, і отримання звіту на руки, Ви цілком обгрунтовано можете скласти позов про відшкодування матеріальної шкоди (збитків) для подання в судові органи. Оцінку збитків від затоки ми проводимо по відпрацьованим методикам, що дозволяє максимально точно встановити вартість збитку.
Зі свого боку, грунтуючись на нашому професійному досвіді, хочеться додати, що для успішного завершення судового процесу Вам необхідно з самого початку (з виникнення факту затоки) правильно і грамотно робити кроки, які приведуть Вас до відшкодування збитку.
Що робити, якщо у вас стався залив квартири:
- Викликайте представників експлуатуючої організації і винуватця затоки для складання акта, що підтверджує факт заподіяння шкоди майну.
- Контролюйте правильність опису і точність розмірів ушкоджень оздоблення, меблів і побутової техніки, оглядається представником комісії.
- Отримайте в експлуатуючої організації оригінал акту огляду затоки.
- Спробуйте мирним шляхом вирішити питання про відшкодування збитку з винуватцем затоки.
- При неможливості врегулювати ситуацію мирно – телефонуйте до нашої оціночну компанію і домовляйтеся про огляд пошкоджень на конкретну дату і час.
- Отримайте на руки звіт про оцінку збитку від затоки і, на його підставі вимагайте відшкодування збитку з винуватця того, що сталося, або подавайте позов до судових органів.
- Перед зверненням до суду зверніться до юриста з проханням представляти Ваші інтереси в суді. Він допоможе юридично грамотно скласти позовну вимогу.
- При замовленні послуг юриста та оціночної компанії вимагайте підписання договорів та правильно оформлених документів оплати (квитанції для оплати через банк або корінець прибутково-касового ордера з касовим чеком). Ці документи Ви можете включити в позовну вимоги для відшкодування збитків.
- Не починайте відновлювальний ремонт до винесення рішення суду (на випадок повторного огляду та зустрічній оцінки)
Найменування послуги | Ціна (грн.) |
Збитки | |
Автотранспортного засобу | від 4000 |
Нерухомості | від 5000 |
Затоплення квартири або офісного приміщення
Майже кожному громадянинові, за рідкісним виключенням, доводилося стикатися з житлово-комунальною катастрофою під назвою “затоплення” квартири. Ця неприємність здатна назавжди зіпсувати відносини з сусідами. Загалом, залиття – це стрес, в період якого людина не знає, що ж робити з цією бідою. Що робити, якщо капає зверху? А якщо ви – винуватець затоки? Куди звертатися у разі водних конфліктів? І хто повинен оцінювати збиток, нанесений затопленням?
Фахівці нашої компанії допоможуть Вам відповісти на вищезазначені запитання, оцінити збиток, заподіяний вашому майну в результаті затоплення, порадять, що робити і до кого звертатися.
Для того, щоб наші партнери могли в суді відстояти Ваші інтереси і домогтися позитивного рішення суду на вашу користь, нам необхідно, щоб Ви своєчасно, а саме відразу після виявлення затоплення Вашої квартири звернулися письмово до представників Вашої компанії (експлуатаційної служби) із заявою про затоплення Вашої квартири. Вам необхідно викликати комісію складену з представників працівників експлуатаційної служби або інших осіб, залежно від форми управління вашого будинку, для складання Акту про затоплення Вашої квартири.
У акті повинні бути відображені: номер Вашої квартири, дата затоплення, що відбулася, причина затоплення, з якої квартири відбувся витік, холодної або гарячої води, які пошкодження заподіяні Вашій квартирі (докладний опис пошкоджень підлоги, стін, стелі, дверей, дверних коробок, плінтусів з вказівкою характеру пошкоджень, розміру пошкоджень, вказівкою конкретних кімнат, інших житлових приміщень, в яких відбулося псування житлового приміщення і майна, що знаходиться у ньому.
Якщо були пошкоджені меблі, даний факт також потрібно відобразити в Акті. Акт повинні підписати всі присутні і наймач або власник квартири, в якій відбулося затоплення.
Після складання акту необхідно оцінити заподіяний збиток. Для цього необхідно звернутися в спеціалізовану компанію, яка має право здійснювати оцінну діяльність, тобто подзвонити за нашими телефонами. Маючи на руках документи, які підтверджують факт затоплення і розмір заподіяного збитку, Ви можете звернутися в нашу компанію для юридичної допомоги в питанні стягнення суми заподіяного збитку.