Оцінка земельної ділянки і житлового будинку


Дачні будинки з городами біля лісу

Експертна оцінка земельної ділянки і житлового будинку сьогодні використовується для укладення різноманітних цивільно-правових угод, бухгалтерського і податкового обліку, для цілей оподаткування, для пред’явлення в суді і банку, для пред’явлення в нотаріуса, а також для вирішення низки інших завдань.

Ця стаття буде присвячена саме цій послузі і тому ми вирішили розглянути її більш детально «під лупою». Дати розгорнуті і зрозумілі відповіді на найбільш поширені питання щодо оцінки нерухомості такого типу.

Терміни виконання та ціна оцінки земельної ділянки і житлового будинку:

 • для цілей оподаткування, укладення цивільно-правових угод, купівлі-продажу, дарування, оформлення спадкової справи, тобто для всіх нотаріальних операцій – 1000 грн. за звіт з оцінки житлового будинку та 1000 грн. за звіт з експертної грошової оцінки земельної ділянки. Термін виконання складає один робочий день.
 • для пред’явлення в суді, банку, візовому центрі, бухгалтерії, податковій і соціальній службі, інших цілей — від 2500 грн. за звіт з оцінки житлового будинку та від 2500 грн. за звіт з експертної грошової оцінки земельної ділянки. Термін виконання складає один робочий день.

Що найбільше впливає на ринкову вартість такого майна?

Фактори, що впливають на формування ціни земельної ділянки:

 • Цільове призначення або функціональне використання землі. Від цього фактору залежить, в яких цілях можна буде використовувати земельну ділянку: будувати на ній будинок чи дачу, вирощувати овочі і займатися городництвом, будувати автомобільну заправну станцію чи торговий розважальний центр. Наприклад ділянки комерційного призначення, тобто для будівництва торгових центрів чи АЗС, буде коштувати найдорожче. А от земля для ведення особистого селянського господарства матиме найнижчу ціну.
 • Місцерозташування. Чим ближче до центру, чим привабливіший і перспективніший район міста, чим більше комфортабельний населений пункт чи район міста, тим більшою буде ринкова вартість землі, що в ньому розташована. Земля в таких містах, як Київ, Львів, Одеса, будуть коштувати дорожче, аніж в місті Тетіїв, Біла Церква чи Обухів. Як кажуть у нас в Києві: «Краще дві сотки на Печерську, аніж гектар у Макарівському районі» 🙂
 • Комунікації. Для покупця ділянки «під будівництво» чи «під комерцію» важливо, щоб там була заведена електроенергія, газифікація, система водопостачання та водовідведення. Без цих комунікацій майно має меншу цінність.
 • Під’їзд. Для власника ділянки важливо, чи він зможе під’їхати по асфальтованій ділянці до свого помешкання чи ділянки. Бувають випадки, коли під’їзд ґрунтовий, а бувають коли навіть нормального ґрунтового під’їзду немає.
 • Рельєф. Ви купуєте ділянку для будівництва там будинку. Чи буде Вам комфортно проживати на ділянці, що має кут нахилу 45%, а можливо 60%? Звісно, що експертна оцінка земельної ділянки і житлового будинку завжди враховує фактор рельєфу.
 • Площа. Оцінка майна враховує площу: отримане середньоарифметичне значення вартості 1м2 чи однієї сотки, чи помножимо на загальну площу. Арифметика проста: чим більша площа, тим буде більшою загальна ціна майна.

Увага! Більш детально про експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Фактори, що впливають на формування ціни житлового чи садового будинку:

 • Тип будинку. Будинок може бути сучасного котеджного проектування, може бути садовим будинком чи сільською хатою. Від того, який має тип будинок (його планування, архітектурне проектування) залежить його ціна на ринку.
 • Рік будівництва. Рік будівництва пов’язаний із фактором «фізичного зносу». Чим старіший будинок, тим вищий відсоток його фізичного зносу, а це негативно впливає на його ринкову вартість.
 • Фізичний стан. Це фактор пов’язаний із роком будівництва. Хоча, якщо рік будівництва 1930, а в 2010 році ми провели капітальний ремонт будинку, то зрозуміло що його фізичний стан стає відмінним або добрим.
 • Площа. Тут схожий алгоритм, як і з земельними ділянками. Чим більшу загальну площу має об’єкт нерухомості, тим більшою буде його вартість.
 • Місцерозташування. Всі аналогічно земельним ділянкам, а також іншій нерухомості: «Чим ближче до центру, чим більш привабливе місце розташування, тим більшою буде ринкова ціна майна»
 • Земля. Якщо земля, на якій розташовано оцінюваний житловий будинок, має низьку ринкову ціну, то це негативну вплине і на вартість будинку.

Увага! Більш детально про експертну оцінку будинків.

Найчастіші питання щодо послуги із оцінки земельної ділянки і житлового будинку

«Чи можна Вам надіслати фото будинку, як підтвердження його фізичного стану?» Так, надішліть на фото на пошту чи вайбер і ми використаємо їх в оцінці земельної ділянки і житлового будинку. Також фото будуть додано до звіту про незалежну оцінку майна.

«Мені потрібна оцінка земельної ділянки і житлового будинку із виїздом в Київській області. Чи можна у Вас замовити таку послугу?» Так, звісно що можна! Ми виїжджаємо оглядати майно по Києву та всій Київській області. Виїзд по Київській області буде дорожчим, так як зростають витрати на пальне.

«Чи можна оцінити будинок і землю окремо? Чи вплине це на вартість послуги?» Так, оцінити будинок і землю окремо можна і це поширене явище на практиці. В будь якому випадку експертна оцінка житлового будинку це одна окрема робота, а експертна грошова оцінка землі – інша. Тобто це окремих два звіти.

«В мене будинок 1950 року будівництва, але в 2005 році проводився його капітальний ремонт. Як Ви будете рахувати його вартість?» Вартість буде враховувати той факт, що будинок відремонтовано і реконструйовано в 2005 році. Його фізичний знос буде також рахуватися від 2005 року.

«Чи проводите Ви будівельну експертизу будинків?» Ні, будівельну експертизу ми не проводимо. Ми оціночна компанія, ми проводимо експертне оцінювання майна.

«Мені потрібна термінова оцінка земельної ділянки і житлового будинку. Чи вплине це на вартість послуги?» В більшості випадків, на вартість послуги «терміновість» виконання не впливає. Але якщо робота складна і у нас немає напрацьованої бази по такому майну, то вартість може збільшуватися. Ціни наших послуг завжди обговорюються при замовлення.

Ми цю статтю писали для Вас, наших любих замовників. Якщо ми щось пропустили чи не дописали, ми з радістю доповнимо пробіли в усній формі по телефону чи в письмовій по пошті. Пишіть, телефонуйте – завжди на зв’язку.

-->