Оцінка споруд та комунікацій включає в себе оцінку таких об’єктів, як ємності, резервуари, автодороги, мости, тунелі, трубопроводи, кабельні лінії, лінії електропередач, залізничні колії, об’єкти благоустрою і т.д.
У переважній більшості випадків, споруди як окремі об’єкти нерухомості нездатні приносити дохід і мають цінність тільки в складі майнового комплексу. Цей факт накладає певні обмеження на використання основних оціночних підходів при оцінці споруд як індивідуальних об’єктів нерухомості.
Дійсно, використовуючи порівняльний або прибутковий підхід, складно оцінити вартість об’єктів спеціального призначення, таких як резервуар, градирня або міст. Малоймовірно, що оцінювач виявить нещодавні продажі порівняльних об’єктів у тому самому географічному районі і, крім того, такі об’єкти прямо не приносять прибуток своєму власникові.
Тому, при оцінці споруд майже завжди використовується витратний підхід. Витратний підхід бере до уваги повну вартість відтворення або заміщення, а також оцінку залишився, корисного терміну життя споруди і дає досить точні результати при визначенні вартості споруд.Оцінка споруд та комунікацій
Якщо споруда або передавальне пристрій входить до складу майнового комплексу, то, як правило, оцінювач при визначенні ринкової вартості використовує три підходи до оцінки (витратний, порівняльний і прибутковий).
Найбільш поширений метод оцінки споруд – це метод порівняльної одиниці. Метод порівняльної одиниці починається з визначення базової вартості будівництва 1 кв. метра або 1 куб. метра, взятого в якості орієнтира “типового” споруди. Потім вносяться різні поправки на особливості оцінюваного об’єкта. Обов’язково потрібно зробити поправку на відмінності між типовим об’єктом і оцінюваним об’єктом в частині особливостей конструкції і що застосовуються при будівництві матеріалів. Можуть також знадобитися поправки, що враховують відмінності в обладнанні, величині накладних витрат та інших елементів витрат.
Наша компанія має великий досвід з проведення оцінки різних споруд та надає кваліфіковані послуги з проведення такої оцінки в мінімальні терміни.
У більшості випадків, корисність об’єкта оцінки накладає певні обмеження на вибір переліку використовуваних підходів до оцінки. Якщо споруда входить до складу майнового комплексу, то, як правило, використовуються всі три підходи до оцінки (витратний, порівняльний, прибутковий). Для оцінки об’єктів спеціального призначення, таких як міст, градирня тощо, складно використовувати дохідний і порівняльний підхід, оскільки, малоймовірно, що фахівець-оцінювач виявить недавні продажу об’єктів аналогічної корисності в тому самому географічному районі.
Ми проводимо оцінку наступних видів споруд:
- Ємності
- Резервуари
- Автодороги, мости, тунелі
- Проїзди, майданчики
- Залізничні колії
- Об’єкти благоустрою
- Огородження
- тощо…
Ми також оцінюємо наступні види передавальних пристроїв:
- Водопровід
- Теплопроводу
- Лінії електропередач
- Лінії радіозв’язку
- Лінії телефонного зв’язку
- Газопроводи, нафтопроводи
Даний перелік відображає максимальний обсяг інформації, який може знадобитися оцінювачам для роботи. Якщо з якихось причин у Вас немає будь-якої інформації з цього списку, дзвоніть нам. Ми знайдемо рішення навіть самої складної ситуації.
- Копії інвентарних карток на споруди та передавальні пристрої з обов’язковою присутністю там наступних даних: інвентарного номера, дати введення в експлуатацію, шифру і норми амортизаційних відрахувань, первісної вартості (ціни на дату введення в експлуатацію) без урахування деномінацій.
- Бухгалтерську довідку про балансову вартість споруд і передавальних пристроїв на дату оцінки (вказати відбудовну вартість, суму і % зносу та залишкову вартість).
- Копії технічних паспортів на споруди та передавальні пристрої.
- Опис споруди, розміри, його технічні характеристики (за відсутності технічного паспорта).
- Опис передавальних пристроїв, протяжність, матеріал, діаметр труб і т.п. (при відсутності технічного паспорта).
- Діючі договори оренди на споруди з розрахунком орендної ставки.
- Акти фактичного фізичного зносу споруд, передавальних пристроїв, складені спеціально створеною комісією з працівників апарату головного технолога, головного механіка, або інших технічних фахівців, відповідальних за дані об’єкти, де було б зазначено технічний стан споруд і передавальних пристроїв (дуже гарний, добрий, задовільний, умовно придатний, незадовільний, непридатний до застосування); відсоток їх фактичного фізичного зносу.
Мінімальний обсяг інформація, необхідний для роботи оцінювача:
1.Водопровід
- Загальна протяжність мереж
- Матеріал труб
- Діаметр труб
- Глибина закладення (у випадку, якщо мережі мають різні матеріали і діаметри, вказати протяжність мереж по кожному виду труб і діаметром).
- Балансова вартість
- Дата введення в експлуатацію
2.Теплопровід
- Загальна протяжність
- Діаметр трубопроводів
- Вид прокладки комунікацій (наземна чи підземна)
- Балансова вартість
- Дата введення в експлуатацію
У разі підземної прокладки комунікацій необхідна наступна інформація:
- Вид каналу (непрохідний, напівпрохідний)
- Матеріал стін каналу
- Наявність або відсутність гідроізоляції
У випадку наземної прокладки комунікацій необхідна наступна інформація:
- Матеріал опор
- Висота опор
- Висота естакад
- Кількість ярусів естакад
3.Лінії електропередач
- Загальна довжина кабелю
- Напруга
- Марка кабелю
- Перетин кабелю
- Балансова вартість
- Дата введення в експлуатацію
4.Лінії радіозв’язку
- Загальна довжина кабелю
- Марка кабелю
- Балансова вартість
- Дата введення в експлуатацію
5.Лінії телефонного зв’язку
- Загальна довжина кабелю
- Марка кабелю
- Кількість жил та їх діаметр
- Балансова вартість
- Дата введення в експлуатацію
6.Проїзди, площадки
- Площа проїздів та майданчиків
- Матеріал покриттів
- Балансова вартість
- Дата введення в експлуатацію
7.Огородження
- Протяжність огороджень
- Висота огороджень
- Ширина огороджень
- Балансова вартість
- Дата введення в експлуатацію
Найменування послуги | Ціна (грн.) |
Нерухоме майно | |
Будови (вишки, башти, трубопроводи, інше) | від 5000 |