Оцінка квартири


Під'їзд будинку як частина квартири

Оцінка квартири має на меті визначення ринкової вартості права власності або інших речових прав (наприклад, права оренди) відносно оцінюваного об’єкта.

В основному до оцінки житлоплощі вдаються в наступних випадках:

 • Кредитування, тобто надання квартири як застава при одержанні кредиту
 • Вчинення угоди купівлі-продажу
 • Страхування
 • Рішення майнових спорів
 • Вступу у права спадщини

Ми визначаємо ринкову власність квартир у типових будинках і будинках індивідуальної забудови, кімнат та інших житлових приміщень.

Оцінка квартири передбачає визначення ринкової вартості права власності на об’єкт нерухомості або інших речових прав (наприклад, права на оренду) відносно оцінюваного об’єкту нерухомості. Під час оцінки об’єкту нерухомості враховуються всі особливості і деталі: місцезнаходження, площа, віддаленість від основних об’єктів інфраструктури району, планування, стан, тип будинку, поверховість тощо. Особливе місце займає оцінка нерухомості внаслідок нанесення збитку Вашому майну (внаслідок пожежі, затоплення, протиправних дій третіх осіб) . У цьому випадку ми визначимо розмір збитку і величину страхового відшкодування. При виникненні розбіжностей з Вашою страховою компанією з приводу визначення розміру страхової виплати, думка незалежного оцінювача може служити основою для справедливого врегулювання конфлікту.

Перевага незалежної оцінки квартир полягає ще і в тому, що звіт про оцінку, який видається замовникові, має статус офіційного документа доказового значення і може бути використаний в суді при розгляді справ, пов’язаних з визначенням розміру компенсаційних виплат. Наявність звіту незалежного оцінювача є дуже важливим аргументом і в спорах з податковою інспекцією з приводу визначення величини бази оподаткування для обчислення податку на майно і доходів фізичних осіб.

Оцінка квартири для кредитування

Якщо Ви плануєте отримати кредит у банку, то Вам доведеться надати майно в забезпечення кредиту. Бувають випадки (наприклад, іпотечне кредитування), коли кредит береться на покупку квартири, яка у свою чергу приймається до забезпечення кредиту. У цьому випадку банк попросить Вас провести незалежну оцінку житлової нерухомості – отримати ринкову вартість квартири.

Оцінка квартири для страхування

Зазвичай, об’єктами страхування є:

 • Квартири або окремі кімнати в квартирі житлового будинку.
 • Окремо розташовані будинки, господарські споруди, що знаходяться на відведеній земельній ділянці Страхувальнику.
 • Внутрішнє оздоблення житлових приміщень.
 • Інженерне обладнання в квартирі або житловому будинку.

Для того щоб зробити страхування квартири, будинки тощо, необхідно крім інших документів в страхову компанію надати звіт про ринкову вартість Вашої житлової нерухомості – квартири, будинки, або розрахунок вартості внутрішньої обробки приміщення.

Оцінка квартири для вирішення майнових суперечок

На жаль, в даний час, випадки майнових суперечок трапляються досить часто. Спори звичайно виникають при розподілі майна між подружжям при розлученні, спадкоємцями при вступі в права спадщини.

Оцінка квартири для прийняття спадщини

Відповідно до податкового кодексу, компанія, що має ліцензію на здійснення оціночної діяльності, має право на оцінку квартири, що передається у спадщину. Нотаріусу необхідно надати звіт про оцінку ринкової вартості житлової нерухомості (квартири).

Звіт про оцінку квартири містить наступні основні розділи:

 1. Загальні відомості про оцінювача та замовника;
 2. Опис методології оцінки квартири;
 3. Опис об’єкту оцінки (квартири, кімнати тощо);
 4. Аналіз ринку житлової нерухомості;
 5. Розрахунок ринкової вартості квартири;
 6. Фотографії об’єкта оцінки;
 7. Додатки (правовстановлюючі документи).

Звіт повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою компанії, в додатках до звіту повинні знаходитися копії документів оцінної компанії:

 • Копія ліцензії з додатком
 • Копія полісу страхування цивільної відповідальності оцінювача
 • Свідоцтво про освіту юридичної особи

Крім цих документів так само в додатку можуть бути різні сертифікати, свідоцтва тощо.

Звіт про оцінку має статус офіційного документа доказового значення і може бути використаний в суді при розгляді справ, пов’язаних з визначенням розміру компенсаційних виплат.

Документи, необхідні для оцінки житлової нерухомості та квартир

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію права на квартиру або документ на підставі, якого така реєстрація може бути проведена (договір купівлі-продажу, дарування, ренти або інше).
 2. План поверхів і експлікація на квартиру.
 3. Паспортні дані замовника (П.І.Б. замовника, контактний телефон, адреса за місцем реєстрації та адреса фактичного проживання).
Найменування послугиЦіна (грн.)
Нерухоме майно
Квартири1000
-->