Оцінка квартири


Під'їзд будинку як частина квартири

Оцінка квартири має на меті визначення ринкової вартості права власності або інших речових прав (наприклад, права оренди) відносно оцінюваного об’єкта. Ми визначаємо ринкову власність квартир у типових будинках і будинках індивідуальної забудови, кімнат та інших житлових приміщень.

Оцінка квартири передбачає визначення ринкової вартості права власності на об’єкт нерухомості або інших речових прав (наприклад, права на оренду) відносно оцінюваного об’єкту нерухомості. Під час оцінки об’єкту нерухомості враховуються всі особливості і деталі: місцезнаходження, площа, віддаленість від основних об’єктів інфраструктури району, планування, стан, тип будинку, поверховість тощо. Особливе місце займає оцінка нерухомості внаслідок нанесення збитку Вашому майну (внаслідок пожежі, затоплення, протиправних дій третіх осіб) . У цьому випадку ми визначимо розмір збитку і величину страхового відшкодування. При виникненні розбіжностей з Вашою страховою компанією з приводу визначення розміру страхової виплати, думка незалежного оцінювача може служити основою для справедливого врегулювання конфлікту.

Перевага незалежної оцінки квартир полягає ще і в тому, що звіт про оцінку, який видається замовникові, має статус офіційного документа доказового значення і може бути використаний в суді при розгляді справ, пов’язаних з визначенням розміру компенсаційних виплат. Наявність звіту незалежного оцінювача є дуже важливим аргументом і в спорах з податковою інспекцією з приводу визначення величини бази оподаткування для обчислення податку на майно і доходів фізичних осіб.

Звіт про оцінку квартири містить наступні основні розділи:

 1. Загальні відомості про оцінювача та замовника;
 2. Опис методології оцінки квартири;
 3. Опис об’єкту оцінки (квартири, кімнати тощо);
 4. Аналіз ринку житлової нерухомості;
 5. Розрахунок ринкової вартості квартири;
 6. Фотографії об’єкта оцінки;
 7. Додатки (правовстановлюючі документи).

Звіт повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою компанії, в додатках до звіту повинні знаходитися копії документів оціночної компанії. Крім цих документів так само в додатку можуть бути різні сертифікати, свідоцтва тощо.

Звіт про оцінку має статус офіційного документа доказового значення і може бути використаний в суді при розгляді справ, пов’язаних з визначенням розміру компенсаційних виплат.

Экспертна оцінка квартири

Внизу сторінки Ви знайдете всі відповіді на актуальні питанняіз визначення ринкової вартості квартир!

Вартість робіт з експертної оцінки квартири в м. Київ та Київській області:

 • оцінка квартири для продажу, обміну – 1000 грн.
 • для дарування, оформлення права на спадщину (першої лінії споріднення) – 1000 грн.;
 • для пред’явлення в суді, розподілу майна, сплати судового збору – від 1500 грн.;
 • оцінка квартири для банку, страхування, посольства, візового центру, соціальних служб, бухгалтерії – від 2500 грн.;
 • «ретроспективна оцінка квартири» — вартість встановлюється індивідуально.

Що впливає на вартість послуг із оцінки квартири?

Здивування

На вартість послуг із експертної оцінки квартири або на визначення оціночної, ринкової вартості квартири впливає перш за все «мета оцінки». Від мети залежить складність роботи та відповідно ціна її може змінюватися.

Наприклад щоб оцінити квартиру для суду, оцінювачу потрібно провести огляд майна, а для цього потрібно виїхати на об’єкт, що призводить до витрат часу та коштів, тому і робота відповідно для такої цілі буде дорожчою.

Оцінка для цілей оподаткування або купівлі-продажу (для нотаріуса) зобов’язує оцінювача вносити її до «єдиної бази звітів про оцінку майна», тобто реєструвати такий звіт про оцінку квартири в єдиній базі ФДМУ. А звіт, наприклад для дарування або спадкування майна, між фізичними особами першої лінії споріднення, не потребує обов’язкової реєстрації в такій базі.

Також на вартість впливає місце розташування квартири. Оцінка квартири в м. Києві є дешевшою, адже ринок нерухомості в столиці більш насичений, тому і робота менш складна, за оцінку такої ж самої квартири наприклад в Бородянському чи Обухівському районі Київської області.

Що впливає на ринкову (оціночну) вартість квартири?

На ринкову або оціночну вартість квартири впливають наступні фактори:

 • Місце розташування. Об’єкти, що розташовані ближче до станцій метрополітену, парків, скверів, озер, центру міста мають дорожчу вартість. Чим ближче оцінювана квартира до центру міста, тим дорожче вона коштує.
 • Поверховість. Об’єкти на перших та останніх поверхах мають нижчу ціну.
 • Фізичний стан будинку та квартири. Не тільки фізичний стан квартири може впливати на її ціну. На вартість такого типу нерухомості також впливає і фізичний стан будинку, в якому вона знаходиться. Рік побудови, наявність капітального ремонту, стан ліфтів та їхня наявність, прибудинкова територія, паркінг, адекватність сусідів по під’їзду:).
 • Загальна площа. Тут все просто, чим більша площа – тим більша її вартість.
 • Торг. В будь яких випадках продавець та покупець може торгуватися. Торг може сягати від 5 до 15% із знаком «мінус» від вартості майна.
 • Меблі та побутова техніка. Укомплектованість квартири меблями і технікою може збільшувати вартість житла, наприклад якщо покупець буде здавати її в оренду. Якщо ж таке майно купується для власного проживання, то в більшості випадків воно замінюється.

Що отримує замовник в результаті проведення оцінки квартири?

Замовник такої послуги отримує «звіт про експертну оцінку квартири», який має бути прошитим та пронумерованим, а також скріплений підписами та печаткою виконавця, в даному випадку оцінювача і оціночної компанії.

До звіту обов’язково мають бути додані копії «ліцензій» оціночної компанії: сертифікати, свідоцтва, довідка із реєстру.

Строк дії такого звіту складає 6 місяців від дати оцінки. Дата проведення оцінки зазначається на сторінці «висновків» звіту. Також на цій сторінці міститься вся основна інформація про об’єкт, замовника, виконавця, вартість майна.

Які документи потрібні для замовлення оцінки квартири?

Для замовлення оцінки квартири в м. Києві або Київській області, потрібно надати наступні документи:

 • Правовстановлюючий документ. Це може бути свідоцтво про право власності, договір дарування, купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину за законом або заповітом, заповіт, витяг нового зразку.
 • Технічний паспорт.
 • Паспорт замовника або його податковий код.

Якщо при прочитанні вище наведеного матеріалу Вам було щось незрозуміло – пишіть нам або зателефонуйте – пошта та номера телефонів вказані на сайті.

Якщо вам потрібно оцінити декілька квартир чи більше, то ми будемо раді запропонувати Вам знижку.

Оцінка квартири і кімнати в місті Києві, Київській області та в інших регіонах

Оцінка квартири і кімнати проводиться в місті Києві та Київській області, а також в інших областях країни. Є у Вас, наприклад, квартира в місті Києві, що розташована в центрі міста по вулиці Велика Житомирська. А також є таке майно в місті Дніпрі, Харкові і Одесі. І Ви б хотіли визначити вартість кожного об’єкту окремо! Для цього не обов’язково звертатися до місцевої компанії Одеси чи Дніпра. Ви можете замовити цю послуг у нас!

Законодавство України не забороняє проводити послуги із визначення оціночної вартості нерухомого майна в інших містах, звісно за умови, що у Вас є пакет дозвільних документів. Звісно, що у нас є весь пакет сертифікатів і ліцензій.

Ми досить довго займаємось такою роботою і основним напрямком нашої діяльності є допомога у вирішенні судових спорів. Всі проблеми, що стосують розподілу кімнати чи квартири, вирішуються в суді за допомогою звіту про експертну оцінку житла! Отже, якщо Вам потрібна така послуга, хутчіше замовляйте її у нас.

«Питання-відповіді» щодо послуги по визначенню оціночної вартості квартир і кімнат в Україні

«Яка ціна оцінки квартири і кімнати в Києві, Україні?» В середньому ціна за звіт для суду (розподілу майна в суді, сплати судового збору), дарування і успадкування без реєстрації та інших цілей, коштуватиме 1000 грн. Для продажу або нотаріуса вартість буде іншою – 1000 грн. без урахування вартості реєстрації в електронному модулі.

«Коли потрібна реєстрація звіту про ринкову вартість квартири або кімнати» Реєстрація звіту потрібна для продажу фізичними особами, а також при даруванні і оформлення права на спадок не першій лінії споріднення. Сьогодні ціна реєстрації є платною. Експерт реєструє звіт, потім передає замовнику, а замовник звертається до нотаріуса. Нотаріус проводить перевірку реєстрації і укладає потрібний Вам договір.

«Чи потрібна така робота для дарування чи успадкування?» Так, для дарування і успадкування така робота обов’язково потрібна. Не потрібна тільки платна реєстрація звіту і тільки в тому випадку, коли дарування першої лінії споріднення. Це ж саме стосується і оформлення спадщини. Реєстрація для першої лінії споріднення не потрібна лише тому, що в даному випадку угода не оподатковується.

«Чи впливає на вартість поверховість об’єкту?» Так, інколи це може бути понижуючий фактор, а інколи навпаки. Якщо квартира розташована в центрі міста Києва, по вулиці Хрещатику, то перший поверх буде дорожчим і біль привабливішим для покупця. На першому поверсі можна відкрити магазин, ресторан тощо. Коли аналогічна ситуація із об’єктом по вулиці Петра Запорожця – він розташований на першому поверсі, то вартість його буде тільки знижуватись. Останній поверх в більшості випадків є понижуючим фактором.

«Чи потрібна реєстрація звіту для інших цілей, окрім продажу?» Ні, для всіх інших звітів реєстрація не потрібна. Хоча бувають різні нотаріуси із своїм унікальним баченням і трактуванням закону. Таких нотаріусів сьогодні є небагато, але вони існують і можуть вимагати реєстрації експертної оцінки квартири для всіх цілей, окрім продажу. В такому випадку Вам буде простіше змінити нотаріуса – це легко зробити в місті Києві чи Одесі, а от в невеликих містах, де один-дві нотаріуси – це зробити буде складніше.

«Чи впливають меблі і ремонт на вартість житла?» Звісно що впливають, адже це тільки покращує умови. В даному випадку ми розглядаємо якісні меблі і побутову техніку. Не ті меблі, що потрібно вивозити на сміттєзвалище або спалити в якомусь яру. Якщо житло укомплектоване якісною технікою, сучасними меблями, то це безумовно плюс до вартості при продажу.

«Чи можна визначити вартість долі квартири, кімнати або її частини?» Так, безумовно можна. І це досить часто практикується. Але в документі зазначається вся вартість об’єкту, а потім додатково може бути зазначено вартість ½ або ¼ частини нерухомості. Про це потрібно завчасно повідомити незалежного експерта, якщо Вам потрібно виділити частку квартири або кімнати.

«Чи можна замовити у Вас технічний паспорт на квартиру? Яка його ціна?» Ні, нажаль, ми займаємось виключно незалежною оцінкою.

«Потрібна оцінка збитку квартири – Ви проводите таку роботу?» Така робота часто проводиться для оцінки збитку квартири після затоплення, для звернення до суду. Обов’язково отримайте Акт від Вашого ЖКГ, про огляд і встановлення причини затоплення. Цей документ є обов’язковою підставою для проведення даної роботи.

«Моя квартира розташована в Рівному або Луцьку, а Ви в Києві, чи можете Ви виготовити такий документ на відстані?» Так, це не є проблемою. Ми щоденно відправляємо готові документи в інші міста України із Києва. Це і Тернопіль, і Дніпро, і Львів, а також інші міста України, у тому числі райони Київської області.

«Скільки дійсна оцінка квартири?» Рівно півроку від дати проведення оцінки. Така дата має бути зазначеною на сторінці висновків, тому її легко знайти і перевірити.

«Чи можна оцінити вартість квартири онлайн?» Так, безумовно можна і дуже часто практикується. Нам надсилають документи по вайберу або пошті, а оплату проводять на картку банку. Ми ж в свою чергу погоджуємо всі деталі і готуємо роботу, а потім передаємо її Замовнику або надсилаємо Новою Поштою.

«Приклад такого документу? Як він виглядає?» Він схожий на типову проектну документацію. Порівнюючи із технічним паспортом БТІ, то він значно більший – це такий собі журнал, що має теоретичну частину, розрахункову і висновки, а також прикріплені додатки.

«Яка вартість в даному документі зазначається?» Ринкова вартість зазначається в такому документі.

«Оцінка квартири і кімнати – в чому відмінності даних об’єктів?» Це два різних об’єкти, що мають різну цінність і вартість. Кімната завжди буде дешевшою, адже вона не є повноцінним житлом. В комунальних квартирах Ви маєте кімнату, але кухня і туалет є спільними із сусідами. В гуртожитках схожа ситуація. А от в квартирі є власний санвузол, кухня, кімната – це житло більш дорожче і має більше переваг.

«Яка ціна одного квадратного метру житла в Києві в 2019 році?» Сьогодні 1 кв.м житла в Києві коштує 700-1000$ — це стосується вторинного ринку нерухомості в серединній і периферійній зонах містах. Ближче до центру вартість становитиме від 1000-2000$ / м2 і вище. Що стосується первинного ринку нерухомості, то вартість квадратного метру квартири в перевіреного забудовника в збудованому будинку коштуватиме від 1000 грн. і вище.

Ви не знайшли свого питання? Хотіли б дізнатися відповідь, а її тут немає? Тоді надішліть нам своє запитання на пошту або по вайберу і ми її опублікуємо, і обов’язково на неї відповімо.

-->