Оцінка будинку (котеджу)


Перевернутий будинок біля Буковелю

Оцінка будинку – необхідний інструмент для дотримання взаємовигідного балансу інтересів, як покупця, так і продавця нерухомості.Оцінка будинку потрібно не тільки в разі купівлі-продажу, а й у разі передачі будинку в заставу для забезпечення кредитних зобов’язань позичальника. Після того як проведена оцінка будинку, кредитор і позичальник отримують на руки звіт про оцінку, складений незалежним оцінювачем, який є об’єктивним орієнтиром вартості будинку, що передається в заставу.

Основними ситуаціями оцінки вартості будинку є:

 • Оцінка будинку при купівлі-продажу;
 • Оцінка будинку при передачі в заставу;
 • Судовий розгляд;
 • Внесення до статутного капіталу;
 • Оцінка будинку при страхуванні.

Оцінка вартості будинку враховує місце розташування об’єкта, наявність охорони, пропускного пункту, під’їзних шляхів, стан будинку і навколишнього середовища в цілому. Все і не тільки ці фактори будуть враховані фахівцями нашої оцінної компанії. Ми маємо великий досвід і надаємо кваліфіковані послуги з проведення оцінки будинку в мінімальні терміни.

Стійке зростання ринку котеджів та індивідуальних житлових будинків в Київській області та Україні в цілому викликав ситуацію, коли попит на ці об’єкти часто перевищує пропозицію. У таких умовах, в більшості випадків, ціни пропозицій на житлову нерухомість формуються на підставі спекулятивних факторів і не завжди відповідають реальній споживчої вартості об’єктів. У цій ситуації, проведення незалежної оцінки котеджів, дач і житлових будинків стає необхідним інструментом для дотримання взаємовигідного балансу інтересів, як покупця, так і продавця нерухомості.

Проведення оцінки вартості котеджів і житлових будинків потрібно не тільки у випадку купівлі-продажу, а й у разі передачі цих об’єктів у заставу для забезпечення кредитних зобов’язань позичальника. Отримуючи звіт про оцінку, складений незалежним оцінювачем, кредитор і позичальник отримують об’єктивний орієнтир вартості котеджу або іншої житлової нерухомості, що передається в заставу.

Не секрет, що при оцінці будинку велике значення має місце розташування об’єкта, тобто в напрямок якого шосе і на якій відстані від межі Києва знаходиться оцінюваний об’єкт. Також слід зазначити, що не маловажним фактором є наявність охорони, пропускного пункту, під’їзних шляхів, стан котеджу і навколишнього середовища в цілому. Все і не тільки ці фактори будуть враховані нашими фахівцями при оцінці вашого будинку.

Документи, необхідні для оцінки житлового будинку:

 • Документи, що підтверджують право на об’єкт (власність, оренда тощо);
 • Документи БТІ на об’єкт. (План поверхів і експлікація будинку);
 • Відомості про наявність обтяжень в об’єкта, включаючи обтяження заставою або борговими зобов’язаннями, наявністю орендарів, юридичних застережень, угод, контрактів, договорів, спеціальних податкових обкладань та інших обмежень по використанню (якщо є);
 • Дані про фізичних межах об’єкта (копії геодезичного плану або карти з позначенням і описом місця розташування об’єкта);
 • Документи, що підтверджують право на нерухому власність (оренда та ін);
 • Дані про споруди, що входять до складу об’єкта;
 • Дані про майно (якщо така є), що не є нерухомим;
 • Відомості про споруди, підсобних будівлях, об’єкти інфраструктури та інших поліпшень, що знаходяться на земельній ділянці.
Найменування послугиЦіна (грн.)
Нерухоме майно
Житлові будинки та котеджі2000
-->